Plná administrace

Režim plné administrace je vhodný pro pokročilejší editory. Umožňuje zobrazit a upravovat veškeré údaje tvořící prezentaci, na rozdíl od insite editace ale přímo nezobrazuje výsledek úprav ve formě náhledu prezentace.

Hlavní panel

Na hlavní stránce je zobrazena stromová struktura dat prezentace. Vedle toho jsou k dispozici ovládací prvky buď přímo viditelné, nebo přístupné po kliknutí pravým tlačítkem myši na konkrétní položku.

V horní části se nachází menu, odkud lze přecházet k dalším ovládacím panelům, zpřístupňujícím další funkce. Na základní obrazovku se kdykoli vrátíte kliknutím na logo v levém horním rohu, případně tlačítkem Zpět.

Vyhledávání

Rychlé vyhledávání

Do pole pro rychlé vyhledávání můžete zadat text, URL, nebo ID položky. Výsledky odpovídající dotazu jsou zobrazovány okamžitě v seznamu pod vyhledávacím polem. Výběrem položky ze seznamu přejdete na editor položky, nebo do složky.

Pokud v textovém poli rychlého vyhledávání stisknete Enter, přejdete do režimu podrobného vyhledávání podle zadaného textu, kde můžete dotaz dále upřesnit.

Podrobné vyhledávání

Formulář pro podrobné vyhledávání zobrazíte kliknutím na šipku vedle rychlého vyhledávání ().

Ve formuláři lze použít vyhledávací kriteria, která jsou společná pro všechny typy položek:

  1. Omezení vyhledávání na danou složku a její podsložky
  2. Vyhledávání podle textu dle konfigurace fulltextového vyhledávání
  3. Omezení dle data vytvoření či poslední modifikace položky
  4. Omezení na položky jejichž titulek obsahuje daný text

Dalším vyhledávacím kritériem může být omezení na daný typ položky. Pro jednotlivé typy mohou být k dispozici další specifická kritéria vyhledávání.

Po odeslání formuláře je zobrazen seznam položek vyhovujících kritériím. Nad seznamem je rekapitulace vyhledávacích kritérií, pomocí příkazu Upravit () je možné kritéria změnit. Příkazem Zrušit () zrušíte vyhledávání a vrátíte se do výpisu složek.

Práce s položkami

V hlavním panelu administrace použijte strom položek, nebo výpis aktuální složky, pro navigaci ve struktuře položek. Kliknutím na složku ve stromu nebo ve výpisu přejdete do příslušné složky. Pokud potřebujete složku upravit, použijte příkaz z kontextového menu, nebo klikněte na ikonu editace () u složky.

Stisknutím pravého tlačítka myši na dané položce zobrazíte kontextové menu, které nabízí další akce nad položkou, například:

  1. přidat / odebrat z oblíbených položek
  2. přesunout / zkopírovat položku do jiné složky
  3. exportovat položku do XML souboru
  4. importovat do složky XML export
  5. odstranit položku

Editor položky

Použitím příkazu Upravit () přejdete do panelu editoru položek, kde můžete upravovat atributy položky, případně další vlastnosti, dle typu položky. Více viz Úprava položky.

Odstranění položky

jNP automaticky sleduje reference mezi položkami, a brání smazání položek, na které vedou reference z položek, které mazány nejsou. V případě pokusu o smazání odkazované položky se zobrazí chybová zpráva Nelze vymazat položky, protože jsou odkazované jinými položkami, v celkovém počtu X. Zobrazit odkazované položky. Při použití odkazu se provede vyhledání odkazujících položek. V tomto seznamu musíte nejprve vypořádat odkazy.

Při smazání složky se smaže veškerý obsah složky a jejich podsložek.

Náhled prezentace

Některé položky (typicky články, sekce) obsahují v kontextovém menu příkazy Náhled, resp Insite editace.

Příkaz Náhled zobrazí do nového okna náhled prezentace pro danou položku. Náhled je adresován speciální náhledovou adresou, která má v sobě zakódovaný aktuální projekt nebo sezení. Adresu je tedy možné poslat jinému uživateli, který uvidí správný obsah, aniž by musel být přihlášen do jNP.

Prezentaci na editačním serveru je možné zobrazit i na editační adrese. Ta je obvykle shodná s prezentační adresou, na doméně editačního serveru. Tedy např stránku http://www.obchod.cz/sekce/clanek lze na editačním serveru zobrazit na adrese https://edit.obchod.cz/sekce/clanek. Na rozdíl od náhledové adresy, editační adresa automaticky reflektuje aktuální projekt nebo sezení uživatele.

Příkaz Insite editace slouží pro přechod do Insite editace, na adresu odpovídající požadované položce.

Oblíbené položky

Často používané položky můžete přidat do seznamu Oblíbených položek, pomocí příkazu Přidat k oblíbeným z kontextového menu. Seznam Oblíbených položek je zobrazen v levé části hlavní obrazovky.

Pod seznamem oblíbených je seznam Naposled použitých položek, který je aktualizován automaticky podle toho, které položky zobrazujete nebo upravujete.

Oblíbené položky lze organizovat do složek, případně nastavit vlastní název položky (například pro rozlišení oblíbených položek se shodným názvem). Pro správu oblíbených položek použijte odkaz Upravit. Položky přesouvejte do složek nebo uvnitř složek pomocí myši. Pro smazání nebo přejmenování položky nebo složky použijte kontextové menu.

Pro vložení příspěvku do diskuse se přihlašte.